System SEWACO

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wpływ na końcową cenę ma wiele parametrów. Domy, które powstały w Skarszewach w roku 2013, zostały sprzedane za 2.300 zł/m2 brutto w stanie deweloperskim, wliczając w to koszt działki, co było .

W 2023 roku koszt budowy (na działce klienta) do stanu surowego zamkniętego wraz z 30 cm ocieplenia i elewacją, może wynosić ok 2.300 zł/m2. Ostateczna cena zależy m.in. od skomplikowania projektu, wielkości budynku oraz jego lokalizacji.

Beton jest jednym z najstarszych i najlepiej sprawdzonych materiałów budowlanych, używany jest od ponad 2000 lat. Styropian, którego warstwa tworzy izolację zewnętrzną budynku oraz znajduje się wewnątrz elementów ścian wewnętrznych i stropowych, jest powszechnie stosowany w wielu dziedzinach życia łącznie z przemysłem spożywczym od ponad  70 lat.

Tak, większość projektów katalogowych można zaadaptować do Systemu SEWACO.

Tak, Systemie SEWACO, dziękni niskim kosztom i łatwości montażu dodatkowych systemów, stanowi świetną bazę do budowy budynków niskoenergetycznych. Tym samym ubiegania się o dotacje do budynków energooszczędnych, spełniających normy NF40 oraz NF15.

W pewnym sensie System SEWACO można określić jako nowoczesną „wielką płytę”. Budynki montowane są z tworzonych w warunkach fabrycznych paneli. Jednak nasz System jest znacznie udoskonaloną wersją tamtego rozwiązania. Konstrukcję nośną tworzy jednolity żelbetowy szkielet, tworzący konstrukcję słupowo-ryglową. W wielkiej płycie obciążenia przenoszą ściany, których niedokładne łączenie lub zabezpieczenie może sprawiać problemy. W Systemie SEWACO wszystkie elementy są od razu bardzo dobrze ocieplone i izolowane akustycznie.