Szkielet budynku w technologii SEWACO

System SEWACO opiera się o innowacyjną technologię prefabrykacji. Przywozimy na plac budowy gotowe betonowe panele ścienne posiadające specjalnie przygotowane wnęki, w które wlewamy beton tworząc pionowe słupy i poziome rygle stanowiące właściwą konstrukcję nośną budynków.

Nasze panele ścienne to de facto nowoczesne modularne panele kompozytowe (płyty), o cienkościennej skrzynkowej konstrukcji betonowej, z wkomponowanym odpowiednio: styropianem stanowiącym izolację cieplną i gazobetonem gwarantującym izolację akustyczną. Płyty fabrycznie wyposażamy w przewody wentylacji grawitacyjnej (lub mechanicznej z możliwością rekuperacji) oraz w przewody kominowe do piecyków lub kominków. Kompozyty ścienne mają przygotowane szachty instalacji sanitarnych (kanalizacja, woda, cwu itp.) oraz instalację grzewczą (także solarną) a także rurarz dla instalacji elektrycznej, telefonicznej, rtv i alarmowej. Na życzenie inwestora wyposażamy je w okna, drzwi balkonowe, parapety itp. a także wykańczamy tynkiem lub gładzią.

Budynki wykonane systemem SEWACO są solidne, ciepłe i ciche, trwałe oraz odporne na zdarzenia losowe jak powódź, czy silne wichury. Nasze domy są niskoenergetyczne zarówno w procesie produkcyjnym jak i w eksploatacji, co wpisuje się w światowy trend niskoenergetycznego budownictwa kubaturowego. Dzięki przygotowaniu ścian w fabryce, budynki SEWACO zaraz po zmontowaniu są gotowe do dalszego wykańczania (położenia podłóg i glazury) oraz wyposażania np. armaturę czy w meble. Co oznacza, że gwarantują szybsze wprowadzenie się do nowych mieszkań aniżeli to następuje w przypadku budowy metodami tradycyjnymi.

Etapy budowy w Systemie SEWACO

Zdjęcia z poszczególnych etapów budowy